Byla e2A-1076-479/2016
Dėl iškeldinimo, nuostolių atlyginimo, trečiasis asmuo - UAB „Kartografiniai projektai“

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko teisėjo Žydrūno Bertašiaus, kolegijos teisėjų Erikos Misiūnienės, Giedrės Seselskytės, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo A. B. pareiškimą dėl atsisakymo nuo apeliacinio skundo dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2016-03-22 sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovo A. B. ieškinį atsakovams L. M. ir T. G. dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, teisės pripažinimo, servituto nustatymo ir atsakovų L. M. bei T. G. priešieškinį ieškovui A. B. dėl iškeldinimo, nuostolių atlyginimo, trečiasis asmuo - UAB „Kartografiniai projektai“.

2Teismas

Nustatė

3Klaipėdos rajono apylinkės teismas 2016-03-22 sprendimu ieškovo ieškinį atmetė, atsakovų priešieškinį patenkino ir nusprendė iškeldinti ieškovą iš atsakovams nuosavybės teise priklausančio sodo sklypo bei atsakovui L. M. nuosavybės teise priklausančių sodo namo, ūkinio pastato, šiltnamio, esančių ( - ), su visais jam priklausančiais daiktais, nesuteikiant jam kitos gyvenamosios patalpos. Teismas taip pat priteisė iš ieškovo atsakovui L. M. 95,09 Eur išlaidų už sumokėtus komunalinius mokesčius, priteisė iš ieškovo atsakovui L. M. 1 472,30 Eur bylinėjimosi išlaidų ir 649,50 Eur bylinėjimosi išlaidų atsakovui T. G..

4Ieškovas A. B. pateikė apeliacinį skundą dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2016-03-22 sprendimo ir prašė šį sprendimą panaikinti bei grąžinti bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

52016-08-09 teisme gautas ieškovo atstovo advokato L. S. pareiškimas dėl atsisakymo nuo apeliacinio skundo, kuriame nurodoma, jog ieškovas atsisako nuo apeliacinio skundo ir prašo apeliacinį procesą nutraukti.

6Atsisakymas nuo apeliacinio skundo priimtinas, apeliacinis procesas nutrauktinas.

7LR CPK 308 str. 1 d. nustato, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę atsisakyti skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Apeliacinio skundo atsisakymas yra viena iš apeliacinį procesą inicijuojančių asmenų procesinių teisių, kuria įgyvendinimas dispozityvumo principas, t. y. apeliacinis procesas ne tik prasideda, bet ir gali baigtis byloje dalyvaujančio asmens (apelianto) iniciatyva. Pažymėtina, kad atsisakymas nuo apeliacinio skundo nėra besąlyginis pagrindas nutraukti bylą, nes teismas nepriima atsisakymo nuo skundo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, pažeidžia asmenų teises bei įstatymų saugomus interesus (LR CPK 42 str. 2 d., 308 str. 1 d.).

8Teisėjų kolegija konstatuoja, kad ieškovo pareikštas atsisakymas nuo apeliacinio skundo neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nepažeidžia šalių ir (ar) kitų asmenų teisių bei teisėtų interesų, todėl yra pagrindas jį priimti, o apeliacinį procesą nutraukti (LR CPK 308 str. 1 d.). Pažymėtina, kad ieškovas byloje yra atstovaujamas advokato, todėl laikytina, jog ieškovui yra žinomos apeliacinio skundo atsisakymo teisinės pasekmės, t. y. atsisakius apeliacinio skundo pakartotinai jį paduoti asmuo neturi teisės (LR CPK 308 str. 3 d.).

9Ieškovas už apeliacinio skundo pateikimą sumokėjo 31 Eur žyminį mokestį, todėl atsisakius apeliacinio skundo, ieškovui grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis (LR CPK 87 str. 2 d., 302 str.).

10Atsakovas L. M. pateikė teismui rašytinius įrodymus dėl 242 Eur dydžio apeliacinės instancijos teisme patirtų bylinėjimosi išlaidų už atsiliepimo į apeliacinį skundą parengimą. Kadangi šios išlaidos susidarė dėl ieškovo pateikto apeliacinio skundo, kurio ieškovas atsisakė, kolegija konstatuoja, jog apeliacinės instancijos teisme atsakovo patirtas bylinėjimosi išlaidas tikslinga priteisti iš ieškovo (LR CPK 94 str. 1 d.).

11Teisėjų kolegija, vadovaudamasi LR CPK 308 str.,

Nutarė

12priimti ieškovo A. B. atsisakymą nuo apeliacinio skundo ir nutraukti apeliacinį procesą civilinėje byloje pagal ieškovo A. B. apeliacinį skundą dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2016-03-22 sprendimo.

13Įpareigoti Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ieškovui A. B. a. k. ( - ) grąžinti 31 Eur žyminio mokesčio, sumokėto 2016-04-27 mokėjimo nurodymu.

14Priteisti iš ieškovo A. B. atsakovui L. M. 242 Eur bylinėjimosi išlaidoms apeliacinės instancijos teisme atlyginti.

Proceso dalyviai