Byla e2-119-474/2017
Dėl statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių šalinimo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovams Kretingos rajono savivaldybės administracijai, M. J., tretiesiems asmenims Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos, uždarajai akcinei bendrovei „Kartografiniai projektai“, J. J. dėl statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių šalinimo.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Dėl statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių šalinimo šalys sudarė taikos sutartis ir prašo ją patvirtinti. Sutartis tvirtintina, nes ji atitinka šalių interesus, neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, nepažeidžia trečiųjų asmenų teisių.

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilio proceso kodekso 42 straipsniu, 87 straipsniu, 140 straipsniu, 293 straipsnio 1 dalies 5 punktu, teismas

Nutarė

5Patvirtinti taikos sutartį, sudarytą 2017-05-03 kuria:

61. Ieškovė, pasirašydama taikos sutartį, atsisako visų pareikšto ieškinio dėl statybos leidimo galiojimo panaikinimo ir statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių pašalinimo reikalavimų Atsakovui ir Administracijai.

72. Tretysis asmuo KRAAD patvirtina, kad statiniai, esantys žemės sklype, ( - ), nepatenka į Kretingos parko 1 tvenkinio pakrančių apsaugos juostą ir pritaria Statinio projektui, pagal kurį išduotas statybos leidimas.:

83. šalys susitaria, kad pažeidimai, užfiksuoti ieškovės 2016-10-27 Statybą leidžiančio dokumento išdavimo teisėtumo, prijungimo sąlygų ir specialiųjų reikalavimų išdavimo terminų laikymosi patikrinimo akte Nr. ( - ), kurių pagrindu teismui buvo pateiktas Ieškovės ieškinys dėl Statybos leidimo galiojimo panaikinimo ir statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių pašalinimo, yra pašalinti.

94. Šalims nėra atlyginamos patirtos bylinėjimosi išlaidos advokato ir/ ar advokato padėjėjo pagalbai apmokėti.

105. Visas bylinėjimosi (pašto) išlaidas dėl teismo procesinių dokumentų siuntimo ir įteikimo apmoka Atsakovas.

116. Ši taikos sutartis neatima iš Ieškovės teisės, nustačius Lietuvos Respublikos teisės aktų pažeidimų dėl Atsakovo statomo (pastatyto) statinio statybos, veikti Statybos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka. .

127. Šalys patvirtina ir pripažįsta, kad Šalims yra žinomos, suprantamos ir visiškai priimtinos taikos sutarties sudarymo bei jos patvirtinimo teisme pasekmės, numatytos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.983 – 6.985 straipsniuose, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 293 straipsnio 5 punkte ir 294 straipsnio 2 dalyje, tai yra, kad teismui atvirtinus taikos sutartį, byla bus nutraukiama ir vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačiu šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu nebus galima, kad teismo patvirtinta taikos sutartis jos Šalims turi galutinio teismo sprendimo (res judikata) galią ir kad teismo patvirtinta taikos sutartis yra priverstinai vykdytinas dokumentas.

13Bylą tarp šalių nutraukti.

14Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Kretingos rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai