Byla T-104-416/2020
Dėl užstato grąžinimo

1Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėjas Laimondas Noreika,

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs laiduotojo G. G. prašymą dėl užstato grąžinimo,

Nustatė

3Laiduotojas G. G. teismui pateikė prašymą grąžinti po 1 500 Eur užstatus, kuriuos jis sumokėjo ikiteisminiame tyrime Nr. 01-1-44730-16 už įtariamuosius R. M. ir R. M..

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 40 straipsnio 5 dalyje numatyta, jog užstatas grąžinamas pasibaigus laidavimo terminui, jeigu asmuo, už kurį buvo laiduota, per teismo nustatytą laidavimo terminą nepadarė naujos nusikalstamos veikos.

6Nustatyta, kad 2017-05-26 Marijampolės rajono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjos A. Ž. nutartimi buvo patvirtintas 2017-05-25 Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro V. R. nutarimas ikiteisminiame tyrime Nr. 01-1-44730-16, kuriuo nutarta, vadovaujantis BK 40 straipsniu, R. M. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal BK 202 straipsnio 1 dalį pagal laidavimą su 1500 Eur užstatu, nustatant laidavimo terminą dviem metams ir baudžiamoji byla nutraukta. Vadovaujantis BK 40 straipsniu, R. M. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal BK 202 straipsnio 1 dalį pagal laidavimą su 1500 Eur užstatu, nustatant laidavimo terminą dviem metams atleista ir baudžiamoji byla nutraukta. Laiduotoju paskirtas G. G., gim. ( - ), perduodant jo atsakomybei R. M. bei R. M. pagal laidavimą, išaiškinant, kad jis turi teisę atsisakyti laidavimo ir teismas, atsižvelgdamas į laidavimo atsisakymo priežastis, spręs dėl asmens, už kurį ji laidavo, baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką, kito laiduotojo paskyrimo ar šio asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.

7G. G. 2017 m. spalio 7 d. sumokėjo po 1 500 Eur užstatus už R. M. ir R. M. į tuometinio Marijampolės rajono apylinkės teismo banko sąskaitą (b. l. 4, 5). Iš įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų išrašo apie fizinį asmenį matyti, kad R. M. ir R. M. naujų nusikalstamų veikų nepadarė.

8Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes ir teisinį reglamentavimą, G. G. prašymas tenkintinas ir laiduotojui grąžinami už R. M. ir R. M. sumokėti po 1 500 Eur užstatai į nurodytą jo banko sąskaitą Nr. ( - ).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 40 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 253 straipsniu, teismas

Nutarė

10Laiduotojo G. G. prašymą tenkinti.

11Grąžinti laiduotojui G. G. už R. M. įmokėtą į tuometinio Marijampolės rajono apylinkės teismo depozitinę sąskaitą Nr. ( - ), esančią AB „SEB“ banke, 1 500 Eur (vieno tūkstančio penkių šimtų eurų) užstatą ir už R. M. įmokėtą į Marijampolės rajono apylinkės teismo depozitinę sąskaitą Nr. ( - ), esančią AB „SEB“ banke, 1 500 Eur (vieno tūkstančio penkių šimtų eurų) užstatą, pinigus pervedant į G. G. nurodytą banko sąskaitą Nr. ( - ).

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.