Byla e2-3028-514/2020
Dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą

1Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja Aušra Volskytė, spręsdama ieškovių uždarųjų akcinės bendrovės (toliau - UAB) „Adgas LT“ ir UAB Aikido mokykla „Aidas“ ieškinio atsakovams G. M., B. M., UAB „Raska wood“ dėl skolos priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Plungės apylinkės teisme gautas ieškovių UAB „Adgas LT“ ir UAB Aikido mokykla „Aidas“ ieškinys atsakovams G. M., B. M., UAB „Raska wood“ dėl skolos priteisimo.

3Ieškiniu prašoma priteisti solidariai iš atsakovų ieškovės UAB „Adgas LT“ naudai 33 579,08 Eur skolą, 12 053,84 Eur delspinigių, 4 557,37 Eur palūkanų; priteisti solidariai iš atsakovų ieškovės UAB Aikido mokykla „Aidas“ naudai 12 361,09 Eur skolą, 4 186,29 Eur delspinigių, 1 728,66 Eur palūkanų; priteisti solidariai iš atsakovų ieškovių naudai 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

4Ieškinį atsisakoma priimti.

5Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 26 straipsnis nustato, kad apylinkės teismai pirmąja instancija nagrinėja visas civilines bylas, išskyrus bylas, nurodytas šio Kodekso 27, 28 straipsniuose. Pagal CPK 27 straipsnio 1 punktą apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas kuriose ieškinio suma didesnė kaip keturiasdešimt trys tūkstančiai penki šimtai eurų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo.

6Šioje byloje ieškinio reikalavimas kildinamas iš paskolos sutarties, ieškovių ieškinio suma nustatytina pagal ieškomą sumą (CPK 85 straipsnio 1 dalies 1 punktas) yra didesnė nei 43 500 Eur (50 190,29 Eur), atsižvelgiant į ieškinio sumą ir vadovaujantis CPK 26 straipsniu bei CPK 27 straipsnio 1 punktu, konstatuotina, kad byla yra neteisminga Plungės apylinkės teismui ir ieškinį atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas). Ieškovėms išaiškintina, kad ieškinys gali būti paduotas Klaipėdos apygardos teismui

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 5 dalimi, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovių UAB „Adgas LT“ ir UAB Aikido mokykla „Aidas“ ieškinį atsakovams G. M., B. M., UAB „Raska wood“ dėl skolos priteisimo.

9Išaiškinti ieškovėms UAB „Adgas LT“ ir UAB Aikido mokykla „Aidas“, kad su ieškiniu gali kreiptis į Klaipėdos apygardos teismą.

10Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Plungės rūmus.

Proceso dalyviai