Byla 2-2227-586/2008
Dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius panaikinimo ir dėl įpareigojimo išduoti projektavimo sąlygų sąvadą, priėmimo klausimą

1Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėjas V.Vainius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės UAB „KOPŲ LŪGNĖ“ ieškinio atsakovams Klaipėdos apskrities viršininko administracijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos statybos ir sąvadų skyriui dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius panaikinimo ir dėl įpareigojimo išduoti projektavimo sąlygų sąvadą, priėmimo klausimą ir

Nustatė

22008-11-24 Klaipėdos rajono apylinkės teisme paštu gautas ieškovės UAB „KOPŲ LŪGNĖ“ ieškinys atsakovams Klaipėdos apskrities viršininko administracijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos statybos ir sąvadų skyriui dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius panaikinimo ir dėl įpareigojimo išduoti projektavimo sąlygų sąvadą. Ieškovė ieškiniu prašo panaikinti Klaipėdos apskrities viršininko administracijos 2008-10-23 reikalavimą Nr. 2-3508-(220) dėl įpareigojimo likviduoti savavališkos statybos padarinius, nugriaunant pastatytus statinius – aštuonis gyvenamuosius namus, adresu ( - ), sklypuose, kurių kadastriniai numeriai yra: ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ) ir ( - ). taip pat prašo panaikinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos statybos leidimų ir sąvadų skyriaus 2008-10-27 atsisakymą Nr.2-10 išduoti projektavimo sąlygų sąvadą gyvenamųjų namų projektavimui šiuose sklypuose ir įpareigoti atsakovą išduoti projektavimo sąlygų sąvadą.

3Specialioji teisėjų kolegija ginčams dėl teismingumo tarp bendrosios kompetencijos ir administracinio teismo spręsti yra konstatavusi, kad apskrities viršininko administracijos įpareigojimas pašalinti statybos taisyklių neatitinkančios statybos padarinius, yra civilinio teisinio pobūdžio įpareigojimas, tiesiogiai įtakojantis galimai savavališkai pastatyto statinio savininko nuosavybės teises (Lietuvos Respublikos CK 4.103 str., Statybos įstatymo 27, 28 str.), todėl pagal kompetenciją yra priskiriami bendrosios kompetencijos teismas.

4Pagal bendrąsias teismingumo taisykles ieškinys juridiniam asmeniui pareiškiamas teismui pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre (Lietuvos Respublikos CPK 29 str.).

5Iš ieškovės teismui pateikto ieškinio matyti, kad ieškovė prašo panaikinti Klaipėdos apskrities viršininko administracijos 2008-10-23 reikalavimą Nr. 2-3508-(220) dėl įpareigojimo likviduoti savavališkos statybos padarinius bei šio Klaipėdos apskrities viršininko administracijos 2008-10-23 reikalavimo Nr. 2-3508-(220) pagrindu priimtą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos statybos leidimų ir sąvadų skyriaus 2008-10-27 atsisakymą Nr.2-180 išduoti projektavimo sąlygų sąvadą gyvenamųjų namų projektavimui šiuose sklypuose ir įpareigoti atsakovą išduoti projektavimo sąlygų sąvadas.

6Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinis ieškinio reikalavimas yra panaikinti Klaipėdos apskrities viršininko administracijos 2008-10-23 reikalavimą Nr. 2-3508-(220) dėl įpareigojimo likviduoti savavališkos statybos padarinius ir šį sprendimą yra priėmusi Klaipėdos apskrities viršininko administracija, kurios buveinė yra Danės g. 17, Klaipėda, darytina išvada, kad ieškovės teismui pateiktas ieškinys neteismingas Klaipėdos rajono apylinkės teismui, todėl nėra pagrindo jį priimti (Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2d. 2p., 29 str.).

7Ieškovei pasiūlyti kreiptis su ieškiniu pagal atsakovės Klaipėdos apskrities viršininko administracijos buveinės vietą, tai yra į Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290 str., teismas

Nutarė

9atsisakyti priimti ieškovės UAB „KOPŲ LŪGNĖ“ ieškinį atsakovams Klaipėdos apskrities viršininko administracijai ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos statybos ir sąvadų skyriui dėl įpareigojimo pašalinti savavališkos statybos padarinius panaikinimo ir dėl įpareigojimo išduoti projektavimo sąlygų sąvadą, kaip neteismingą Klaipėdos rajono apylinkės teismui ir grąžinti jį ieškovei.

10Ieškovei UAB „KOPŲ LŪGNĖ“ su ieškiniu pasiūlyti kreiptis į Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai